Trener personalny – przyjaciel czy usługodawca?

Trener indywidualny to osoba, która pomoże Ci osiągnąć Twój cel związany z poprawą formy fizycznej. Nie zależnie czy chcesz schudnąć, poprawić elastyczność ciała czy wymagasz rehabilitacji po urazie- pomoże Ci w tym trener. Jednak z naszego doświadczenia wiemy, że trener to osoba z którą wiążesz się na dłużej. Rok dwa a mamy przypadki osób trenujących pod okiem trenera od 6lat- tym samym. Z czego to wynika i jakie są plusy a także minusy takiego „związku”?

 Nie da się ukryć, że trener to osoba, która wykonuje dla Ciebie konkretną pracę, za którą płacisz i wymagasz efektów współpracy. Plusem długotrwałej współpracy z trenerem jest na pewno dużo wyższy poziom bezpieczeństwa, dużo bardziej efektywny trening a także zwyczajnie- jest raźniej. Jednak po kilku miesiącach trener staje się Twoim kolega a po latach także przyjacielem, bo jak nie lubić osoby z którą spędziliśmy kilka lat? ☺ 

Decydując się na wybór studia treningowego, sprawdź kilku trenerów, trening to jedno a sposób rozmowy, kontakt i poczucie humoru to drugie, warto by podczas treningu wszystkie te elementy grało spójnie jak dobra drużyna!